سامانه رزرواسیون مشهدگردی

اقامتگاه بوم گردی عارف و ماهرخ

 • 17:46
 • 173  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی عارف و ماهرخ در روستای قوژد شهر گناباد استان خراسان رضوی واقع شده است. این اقامتگاه خانه ای قدیمی بوده است که پس از مرمت و بازسازی مورد بهره برداری قرار گرفت. دیوار های خشت و گلی این مجموعه با معماری و چیدمان کاملا سنتی فضای بسیار آرام بخشی را برای اقامت و لذت بردن فراهم کرده است. حیاط بزرگ این خانه ی بومی در کنار تخت های چوبی چیده شده دور تا دور آن فضایی برای دور هم نشینی های شبانه و صرف چای است که شما را چند روزی از زندگی ماشینی و هیاهوی شهر دور می کند و آرامش می دهد.

 

این اقامتگاه دارای 5 باب اتاق سنتی زیبا به صورت 1 باب اتاق 18 متری با 6 نفر ظرفیت، 1 باب اتاق 12 متری، 2 باب اتاق 10 متری و کلیه اتاق ها مجهز به سرویس کف خواب می باشد. همچنین 1 باب سوییت 18 متری نیر با سرویس اختصاصی و ظرفیت 6 گردشگر پذیرای گردشگران است.

 

از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه بوم گردی می توان به پارکینگ غیرمسقف، حمام، سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی مشترک و داخل محوطه، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، اینترنت نامحدود رایگان، آشپزخانه عمومی جهت آشپزی مستقل گردشگران، راهنمای تورهای گردشگری و سیستم های سرمایشی و گرمایشی شامل بخاری گازی، کولر آبی و پنکه اشاره کرد.

 

گفتنی است در صورت درخواست و هماهنگی قبلی گردشگران عزیز با پرسنل این مجموعه امکان سفارش انواع غذاهای محلی نیز وجود دارد. غذاهای محلی نظیر گندم پلو با بادمجون، آش، جوش پره، کشک و بادمجان، یتیمچه، چنگالی، خورش ریواس، ریواس پلو، قورمه گوسفندی و کوفته که همگی با مواد اولیه طبیعی و ارگانیک تهیه و طبخ می شود.

 

از جمله جاذبه های گردشگری و دیدنی این منطقه که بازدید از آن ها را نباید از دست بدهد می توان کویر نوردی، کوه نوردی، آتشکده گناباد، سفالگری های مند، بازدید از قنات جهانی قصبه و روستای ریاب، کاروانسرا و مسجد جامع روستا و باغستان های سرسبز و انبوه روستا را نام برد.

اقامتگاه بوم گردی غورقوژد

 • 17:42
 • 190  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی غور که در روستای باستانی قوژد شهرستان گناباد قرار دارد، در فروردین ماه 1397 افتتاح شده است. اقامتگاه بومگردی غور گناباد دارای 1 صوفه (ایوان) زیبا، 4 اتاق اقامتی، 1 سرویس بهداشتی و حمام مشترک و 1 سوئیت VIP (دارای حمام و دستشوئی اختصاصی) است. نام این اقامتگاه زیبا از نام شهر باستانی غور گرفته شده است که سال‌ ها پیش در محل روستای قوژد قرار داشته است.

 

در صدر اسلام، در منطقه گناباد، حداقل سه شهر بزرگ در نزدیکی بن قوژد برغیون کهنه (حوض سرخ) و کوی شرقی فعلی (قصبه شهر) وجود داشته و براساس یافته های باستان شناسی دارای کارگاه های تولید سفال و فلزگری ولعاب سازی بوده و با کلان شهرهای آن دوران ارتباط تجاری و فرهنگی داشته اند.

 

غور (بن قوژد) شهري باستانی بود كه خرابه هاي آن در 10 كيلومتري گناباد قرار دارد. دلیل نابودی این شهر در دست نیست ولی احتمال آن می رود که در یک جنگ نابود شده است و یا بر اثر طوفان هاي شن در قديم، مردم شهر غور كوچ كرده اند. بسیاری از آثار این شهر باستانی هم در زير خاك مدفون شده است، اما برخی از قلعه‌ ها و آثار آن در اطراف روستای قوژد قابل مشاهده است. روستای قوژد گناباد صد ها سال قبل در محل این شهر باستانی ایجاد شده است و به دلیل وجود سه قنات دیزق (باغستان)، کمالی و بیکوج (بن قوژد)، کشاورزی و دامداری در آن رونق دارد.

 

قناتي كه از وسط روستای قوژد گناباد مي گذرد مشهور به قنات كمالي است كه يك نفر به نام كمال الدين احداث نموده است. نیمی از آب قنات دیزق هم در بالاي قوژد توسط اهالي زراعت مي شود كه به سرقوژد و باغستان معروف است. در مشرق قوژد به فاصله دو كيلومتر مزرعه اي است كه داراي قنات جداگانه مي باشد و توسط اهالي قوژد زراعت می شود و بن قوژد (بیکوج) مي گويند, زيرا ا گر مسير آب قوژد را درنظر بگيريم آن مزرعه در طرف پايين قوژد واقع است.

 

کلوت‌های زیبای قوژد، آثار بازمانده از شهر غور، بافت سنتی روستای قوژد، مسجد جامع قوژد، کاروان سرای قوژد، قنات‌ های پرآب این روستا و مزارع و باغستان‌ های چشم‌ نواز این روستا از جاذبه‌ های گردشگری قوژد گناباد است که موجب حیرت بازدید کنندگان می‌ گردد

اقامتگاه بوم گردی شاریسه

 • 17:17
 • 174  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی شاریسه در روستای کلوکند مینودشت استان گلستان واقع شده است. این اقامتگاه که قدمتی 70 ساله دارد و ساختمان اصلی آن در سال ۱۳۲۷ بنا شده است و در سال 1395 با مصالح بومی سنگ، چوب، خاک و کاه برای پذیرایی از گردشگران و طبیعت گردان، به همان سبک خانه‌ های قدیمی و روستایی مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. 

واژه شاریسه از روسری‌ های دخترانه محلی برگرفته شده است که با گل‌ دوزی های دستی و سکه تزیین می شده است.

حیاط این اقامتگاه یک حوض کوچک آبی رنگ با گلدان های زیبا آراسته شده است، درختان نارنگی و پرتغال و باغچه کوچک، تنور سنتی و آلاچیق های چوبی فضایی زیبا و آرام بخشی را برای گردشگران و مهمانان این اقامتگاه به همراه می آورد. در باغچه سر سبز بوم گردی شاریسه انواع سبزی ها، خیار و گوجه محلی به شیوه سنتی کشت می شود و از آن ها جهت تهیه و طبخ خوراکی ها و وعده های غذایی برای گردشگران عزیز استفاده می شود.

مساحت اقامتگاه بوم گردی شاریسه 950 مترمربع است که در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرایی از 35 گردشگر را دارد همچنین اقامتگاه دارای 5 اتاق 9 متری، 12 متری، 15 متری، 8 متری و 30 متری می باشد که اتاق های 12 و 18 متری دارای سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی و سایر اتاق ها فاقد آن هستند.

یک سرویس بهداشتی و حمام مشترک نیز در محوطه اقامتگاه برای سه اتاق دیگر تعبیه شده است.

از اسپیلت و بخاری برای سرمایش و گرمایش اتاق ها استفاده می شود. از سایر خدمات اقامتگاه بوم گردی شاریسه می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی برای ارتباط بهتر با گردشگران خارجی این اقامتگاه و راهنمای تور اشاره کرد. 

لازم به ذکر است شما می توانید در این خانه بومی، از انواع غذاهای محلی مانند ته‌ چین سبزی، خورشت اسفناج، ماش پلو، آش رشته محلی، کشک بادمجان، آش ترش و ته‌ چین سیب زمینی که توسط زنان این روستا تهیه می شود، استفاده کرده و لذت ببرید.

همچنین منوی صبحانه آن شامل تخم مرغ های محلی، پنیر،کره و شیر محلی به همراه مربا های دست ساز می باشد.

گردشگران و طبیعت گردان می توانند از جاذبه های طبیعت گردی که در نزدیکی این روستا قرار دارد نظیر مسجد خالد نبی، شهر سوخته، برج گنبد قابوس ( بزرگترین برج آجری جهان ) بازدید نمایند.

اقامتگاه بوم گردی شیرین و فرهاد

 • 17:10
 • 194  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه شیرین و فرهاد 24کیلومتری شهر روبه روی امام زاده هاشم روستای کندلات واقع شده است.

 در فضایه کاملا روستایی با زیربنایه  100متر ب همراه حیاط و باغ و باغچه میباشد.

اقامتگاه شیرین و فرهاد داری دو خواب و یه اشپز خانه و یک ایوان کوچک قدیمی است که شامل سیستم گرمایشی، بخاری برقی و رخت خواب و اشیاع قدیمی از جمله صندوقچه و صنایع دستی و ظروف قدیمی  است.

دارای حمام و سرویس بهداشتی ،پارکینگ،باغ و باغچه ،زمین بزرگ درخت گردو و زمین پروش شتر مرغ است.

اقامتگاه بوم گردی ریگزار

 • 17:5
 • 200  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی ریگ و آفتاب در شهر بشرویه ، شمال غربی استان خراسان جنوبی قرار دارد . بهشت باستانی ایران ، بشرویه مانند نگینی سبز در پهنه های کویر است که همه ساله مقصد گردشگران زیادی می باشد . دراین شهر آثار  طبیعی و ابنیه تاریخی زیادی از جمله قلعه دختر ، ریگزار بشرویه ، خانه قدیمی مستوفی ، خانه فیاض بخش ، خانه ملا محمد تقی ، خانه استاد فروزانفر ،  حوض انبار میان ده ، بادگیر های  چند جانبه ، هفت آسیاب آبی قدیمی و  محله پی جلرد ( یکی از قدیمی ترین کوچه های شهر ) و .... وجود دارد  . ریگزار بشرویه ، منطقه ای شگفت انگیز و بکر در دل سوزان کویر ، یکی از شگفتی های این شهر است و قلعه دختر نیز با قدمتی هزار ساله جزو قدیمی ترین آثار تاریخی که در 12 کیلومتری شهر در بالای قله کوه واقع شده است .

 

اقامتگاه بوم گردی ریگ و آفتاب با قدمتی 400 ساله در بافت تاریخی شهر واقع شده است و  با دارا بودن 4 اتاق ، ظرفیت پذیرایی از 32 نفر را دارد . این 4 اتاق شامل 2 اتاق 10 نفره  ، یک اتاق 8 نفره ( اتاق بادگیر ) و یک اتاق 4 نفره ( اتاق کرسی ) می باشد که تمام اتاق ها مجهز به سیستم سرمایشی و گرمایشی ( کولر گازی و بخاری گازی ) و سرویس کف خواب هستند .

 

در این خانه بومی میهمانان تمامی اتاق ها باید از سرویس بهداشتی و حمام مشترک داخل حیاط استفاده کنند  . در صورت درخواست مسافران ، مسئول اقامتگاه میتواند برنامه های تفریحی مانند بازدید از آسیاب های آبی ، موزه ، بافت تاریخی شهر ، کویر نوردی ، شتر سواری ، سافاری و رصد ستارگان را با هزینه خود مسافر فراهم آورد .

 

امکان استفاده از آشپزخانه عمومی با تمامی تجهیزات برای گردشگران وجود دارد ، مهمانان در صورت تمایل و با هماهنگی قبلی  می توانند غذاهای محلی مانند گندم پلو ( بلغور) ، کشک بادمجان و انواع آش را سفارش دهند . از سایر امکانات این اقامتگاه می توان به پرسنل مسلط به زبان انگلیسی ، راهنمای تور ، پارکینگ غیر مسقف و ... اشاره کرد .

اقامتگاه بوم گردی زران کندوله

 • 17:2
 • 911  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی زران در روستای توریستی کندوله، شهرستان صحنه، استان کرمانشاه واقع شده است.

 

درباره اقامتگاه

خانه بومی زران با دارا بودن 4 اتاق به صورت 2 اتاق 30 متری و 2 اتاق 25 متری با سرویس کف خواب هر کدام با گنجایش حدود 10 و 8 نفر در مجموع ظرفیت پذیرایی از 35 گردشگر را دارد. اتاق های این اقامتگاه فاقد سرویس بهداشتی اختصاصی هستند بنابراین مهمانان عزیز باید از سرویس بهداشتی ( توالت ایرانی و فرنگی ) و حمام داخل حیاط به صورت مشترک استفاده نمایند. تمامی اتاق ها به شکل کاملا سنتی و با صنایع دستی و قدیمی تزئین شده اند که زیبایی آن را دوچندان کرده است و می توان یک تجربه واقعی و بسیار دلچسب از زندگی روستایی به دست آورد.

 

امکانات و خدمات ارائه شده

از سایر امکانات و خدماتی که اقامتگاه بوم گردی زران برای رفاه مسافران در نظر گرفته می توان به پارکینگ غیر مسقف، پرسنل مسلط به زبان انگلیسی، آشپزخانه عمومی با تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز آشپزی، تلویزیون، وسایل گرمایشی پتو و تشک، راهنمای گردشگری محلی، سیستم سرمایشی و گرمایشی ( شومینه هیزمی، بخاری گازی، چراغ نفتی و کولر آبی ) و ... اشاره کرد.

 

موقعیت جغرافیایی

 روستای نمونه گردشگری کندوله از توابع بخش دینور، در 62 کیلومتری شهر صحنه و 80 کیلومتری مرکز استان کرمانشاه واقع شده است که همه ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی فراوانی است.

 

جاذبه های گردشگری

روستای تاریخی و بسیار دیدنی کندوله به دلیل قرار گرفتن در دل کوه های کوله بزرگ و پیر آفتاب و... از آب و هوای بسیار معتدل و کوهستانی برخوردار است. انواع پوشش گیاهی نظیر کیکم، بلوط، پونه، گل گاوزبان، گل کبود، گل ختمی و ... در تمام طول سال به ویژه در فصل های بهار و تابستان این منطقه را به بهشتی بسیار زیبا و دیدنی مبدل می کنند و وجود گونه های مختلف جانوری همچون کبک، روباه، تیهو، خرگوش و گرگ و ... نیز منطقه را به یک زیستگاه طبیعی تبدیل کرده است.

علاوه بر طبیعت زیبای روستای کوهستانی کندوله، آستان مقدس امامزاده پیرافته، قلعه مردان، تنگ چلوبر، غار کل و سر، سراب صحنه، سراب دربند و گور دخمه از دیگر جاذبه های تاریخی و دیدنی روستای کندوله و شهرستان صحنه می باشد.

اقامتگاه بوم گردی خالو عیسی

 • 16:57
 • 194  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی خالو عیسی در روستای ریاب، شهر گناباد استان خراسان رضوی واقع شده است که قدمت بنای آن به دوره قاجار برمی گردد که پس از مدتی بازسازی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. روستای ریاب از روستای های زیبا و تاریخی ایران است که کوچه های آن سنگ فرش شده و خانه های بومی آن از گل و متناسب با بافت کویری این منطقه ساخته شده اند.

 

این اقامتگاه بوم گردی مانند همه خانه های کویری به صورت حیاط مرکزی با یک حوض کوچک که اتاق های آن دور تا دور حیاط قرار گرفته اند بنا شده است تعدادی تخت چوبی سنتی نیز در حیاط قرار داده شده است که مکانی زیبا و آرام بخش برای شب نشینی های شبانه و استراحت فراهم کرده است. همچنین برای خنک کردن فضای خانه دارای بادگیر بزرگ و ایوانی است که برای شب نشینی های تابستان مناسب می باشد. 

اقامتگاه بوم گردی خالو عیسی دارای 6 باب اتاق که 2 اتاق آن به صورت تو در تو است و در مجموع ظرفیت اسکان و پذیرش از 45 گردشگر را دارد. لازم به ذکر است 2 اتاق دارای حمام و ما بقی فاقد آن هستند همچنین سرویس بهداشتی بین تمامی اتاق ها مشترک می باشد.

 

در این اقامتگاه انواع غذاهای محلی و لذیذ مانند آش محلی، نان محلی، اشکنه، تخم مرغ شیره، گرماست، بلغور، قورمه ،گندم پلو با بادمجون، کشک و بادمجون، پاچین ، آبگوشت ، املت ،نیمرو، با روغن محلی و جوش پره با هماهنگی قبلی با پرسنل این مجموعه سرو می شود.گردشگران می توانند سوغاتی های این منطقه مثل زعفران اصیل ایرانی، زرشک، انگور، کشمش، صابون محلی، سفال مند گناباد و صنایع چوبی را خریداری کنند و سوغات و یادگار سفر خود سازند.

 

جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیار زیادی نظیر مسجد، در قلعه، انبار آب بالای ده، انبار آب قلعه، پل تاریخی کال شور، موزه آب گناباد، مزارابو منصور، برج های قلعه، مدرسه قدیم، قنات قصبه گناباد، سفالگری های روستای مند، کلوت قوژد، یخدان کوثر، منطقه ييلاقی درب صوفه، دو برج دیده بانی و آب انبار در نزدیکی این اقامتگاه وجود دارند که باعث رشد صنعت اکوتوریسم این منطقه شده است.

 

اقامتگاه بوم گردی چشمه مراد

 • 16:53
 • 173  بازدید
آپلود عکس" border="0">

اقامتگاه بوم گردی چشمه مراد در شهر کلاته خیج ، شهرستان شاهرود استان سمنان واقع شده است که قدمت آن به 170 سال پیش باز می گردد. و پس از مدتی مرمت و بازسازی مورد بهره برداری و افتتاح قرار گرفت.

 

درباره اقامتگاه

 بنای این خانه بومی به صورت سنتی است و با خشت خام و آجر ساخته شده است، این اقامتگاه بوم گردی حیاط بزرگی دارد که با گلدان های زیبای شمعدانی آراسته شده و نمای زیبایی به این بوم گردی بخشیده است و حس زندگی در خانه های قدیمی را دارد.

 

اقامتگاه بوم گردی چشمه مراد دارای 17باب اتاق است و ظرفیت پذیرایی از 85 نفر را دارد، برای گروه های بالای 30 نفر موسیقی زنده اجرا می شود، همچنین این اقامتگاه مجهز به پارکینگ غیر مسقف اختصاصی و راهنمای تورهای گردشگری و محلی می باشد 6 سرویس بهداشتی ایرانی 2 توالت فرنگی و حمام برای اتاق ها به صورت مشترک مورد استفاده قرار می گیرد. این اقامتگاه دارای محوطه وسیعی است که در برای دور هم نشینی های شبانه و لذت بردن از آب و هوای این منطقه از آن استفاده کنید.

 

درباره شهر کلاته خیج

این شهر در شهرستان شاهرود قرار دارد که کشاورزی و دامداری شغل اکثر مردم این شهر است و از محصولات کشاورزی این شهر می توان به گیلاس، گندم و آلو اشاره کرد. کلاته خیج شهری با آب و هوای معتدل است و پارچه بافی از صنایع دستی مهم این شهر به حساب می آید. به دنبال مرمت و بازسازی بافت قدیمی این شهر و افتتاح اقامتگاه بوم گردی چشمه مراد گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند.

 

شهر کلاته خیج به دلیل قرار گرفتن بین دو جنگل ابر و اولنگ آبو هوای بسیار خوبی دارد و دارای کوچه باغ های زیبا و سرسبز می باشد.

 

جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی همچون جنگل ابر، دشت زردابه، جنگل اولنگ و تنها آبشار خزه‌ایی ایران (آبشار کبودوال( در نزدیکی این اقامتگاه هستند که همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند و موجب رشد صنعت اکوتوریسم این منطقه شده اند.

اقامتگاه بوم گردی بیژدانه

 • 16:50
 • 168  بازدید
آپلود عکس" border="0">
اقامتگاه بوم گردی سرای بیژدانه
اقامتگاه بوم گردی سرای بیژدانه در شمال استان فارس، شهر باستانی ایزدخواست واقع شده است. این اقامتگاه خانه ای است قدیمی با قدمت بالای 90سال، دارای دوطبقه که شامل دو اتاق در بالاخانه و چهاراتاق در پایین میباشد. تمامی اتاق ها دارای بافتی قدیمی به سبک طاقی و داری چوبی است که ایوان طبقه بالا مشرف به دره ایزدخواست میباشد. این اقامتگاه دارای2 سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و دوحمام به صورت عمومی است و میهمانان عزیز میتوانند بنا به درخواست خود با خوراکهای محلی و ارگانیک پذیرایی شوند. تمامی آثار باستانی ایزد خواست تا اقامتگاه بیژدانه کمترین فاصله را دارند همچنین نزدیک به جاده مواصلاتی وترانزیتی اصفهان به شیراز نیز میباشد.
جاذبه های گردشگری ایزدخواست
• قلعه ساسانیان ایزدخواست (اولین خانه های چند طبقه جهان)
• سد قوسی ایزدخواست (اولین سد قوسی جهان)
• خانه های پلکانی ایزدخواست
• کاروانسرای شاه عباسی 
• پل صفوی ایزدخواست

اقامتگاه بوم گردیبیشاپور

 • 16:41
 • 155  بازدید

اقامتگاه بوم گردی بیشاپور در روستای کشکولی بیشاپور شهرستان کازرون استان فارس واقع شده است. این خانه ی بومی در منطقه ای کوهپایه ای قرار دارد و دارای آب و هوایی بسیار مطبوع و دلپذیر است. 

 

بوم گردی بیشاپور دارای 5 باب اتاق سنتی و زیبا می باشد که در مجموع ظرفیت پذیرش و اسکان 25 گردشگر را دارد. از جمله امکانات و خدمات ارائه شده در این اقامتگاه می توان به پارکینگ غیرمسقف، پرسنل مسلط به انگلیسی، راهنمای تورهای گردشگری، سرویس بهداشتی ایرانی وفرنگی مشترک، حمام مشترک، یخچال و سیستم های گرمایشی نظیر اسپلیت، شوفاژ و شومینه هیزمی اشاره کرد.

 

یک کافه سنتی نیز برای صرف قهوه، انواع دمنوش های گیاهی، شربت های سنتی و عصرانه محلی نیز برای گردشگران عزیز فراهم شده است. اتاق های این اقامتگاه به صورت کاملا سنتی و کف خواب هستند. در محوطه این اقامتگاه مکان مخصوصی برای درست کردن چای آتشی وجود دارد.

 

شهر بیشاپور یکی از شهرهای باستانی ایران است که قدمت آن به زمان ساسانیان بر می گردد و دارای آثار تاریخی زیادی متلعق به دوره ساسانی می باشد. از جمله جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهر می توان به قلعه دختر، ایوان موزائیک، کاخ والرین، معبد آناهیتا، دره رودخانه، نقش های تنگ چوگان و ستون های سنگ یادبود اشاره کرد که همه ساله گردشگران و باستان شناسان زیادی را به سمت خود جذب می کند و موجب رونق صنعت اکوتوریسم این منطقه شده است.

 

تنگ چوگان

این تنگه در شهر بیشاپور استان فارس واقع شده است که رود شاپور از آن سرچشمه می گیرد و سنگ نبشته های بازمانده از دوره ساسانی در آن به چشم می خورد که دارای شش نقش برجسته روی تخته سنگ هایی است که نشان از پیروزی و موفقیت شاهان حکومت ساسانیان از دشمنان خود دارد، این تنگه در دوره ساسانی محلی برای انجام بازی چوگان توسط پادشاهان بوده است.

 

ایوان موزاییک

ایوان موزاییک شهر بیشاپور نیز یکی دیگر از شاهکارهای هنری باقی مانده از دوره ی ساسانیان است که امروزه قطعاتی از این مطنقه در موزه های کشور های خارجه مانند موزه لوور فرانسه، موزه کازرون و ایران باستان نگهداری می شود.

 

ارتباط با ما

 • ایمیل: info@MashhadGardi.com
 • تلفن پشتیبانی : 38495208-051
 • واتساپ پشتیبانی : 09389976559
 • تلگرام پشتیبانی : 09156906304
 • دفتر مرکزی : مشهد ، جنب بوستان کوهسنگی ، برج مهر کوهسنگی ، طبقه 4 ، واحد 72